fbpx

III Edycja programu “Mój Prąd” rusza od 1 lipca!

Published by mateusz.rejmak on

III Edycja programu dopłat do instalacji fotowoltaicznych “Mój Prąd” rusza już od 1 lipca.

Jak poprzednie edycje, tegoroczne dofinansowanie obejmie również instalacje już zrealizowane w okresie od lutego 2021r a także nowe inwestycje fotowoltaiczne.

Mój Prąd okazał się mechanizmem, który sprawił, że zainteresowanie fotowoltaiką wśród Polaków diametralnie wzrosło. Łączna moc fotowoltaiki, zainstalowanej przy udziale środków z programu wynosi niebagatelne 651,5 MW.

„Mój Prąd” 3.0 na nowych zasadach

„Wytwarzanie i zużywanie energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych na własne potrzeby, przedział mocy 2-10 kW, inwestycje podłączone do sieci OSD, koszty kwalifikowane od dnia 1 lutego 2020 r. oraz poziom dofinansowania zależny od zakresu rzeczowego inwestycji – to zasady, które będą obowiązywały w trzeciej odsłonie programu „Mój Prąd”” – zapowiada wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.

Co więcej finansowanie z dotacji obejmie koszty kwalifikowane stanowiące wydatki poniesione w okresie od 1.02.2020 r. do 31.12.2023 r. 

Konsultacja Pro-Foton

W związku z ogromnym zainteresowaniem dotacji w latach 2019-2020 zapraszamy do indywidualnych konsultacji. Nasi doradcy pomogą w dobraniu mocy instalacji oraz przygotowaniu dokumentów niezbędnych do otrzymania finansowania z programu0 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *